Wybór odpowiednich kolorów do reprezentowania Twojej firmy powinien być strategiczną i dobrze przemyślaną decyzją. Kolory nie tylko reprezentują wizerunek Twojej firmy, ale także wywołują psychologiczne emocje u odbiorców.

kolory drukarnia

Planując strategię marki , ważne jest, aby upewnić się, że masz odpowiedni kolor pasujący do branży i przesłania. Może to mieć ogromny wpływ na to, jak postrzegają Cię Twoi obecni i przyszli klienci. Kolor Twojej marki jest tak ważny, że ważne jest również, aby zachować spójność kolorów we wszystkich drukowanych materiałach promocyjnych i marketingowych Twojej firmy.

Wpływ kolorów

Każdy kolor ma psychologiczny związek z twoim umysłem, który wywołuje określoną emocję lub uczucie. Oto kilka popularnych kolorów w brandingu i różne sposoby, w jakie mogą wywoływać psychologiczne reakcje u klientów:
– Czerwony: Kolor czerwony zwykle wywołuje poczucie pilności, dlatego często jest używany w znakach ramowych „Wyprzedaż” w handlu detalicznym , wraz z oczywistymi znakami „STOP” na naszych drogach. Czerwony podnosi ciśnienie krwi i tętno, a także kojarzy się z pasją. Wiadomo, że kolor czerwony zwiększa apetyt, dlatego wiele sieci fast foodów wybiera trochę czerwieni w swoich logo.
– Niebieski:Zwykle używany do wywołania poczucia wyciszenia i spokoju, kolor niebieski jest również używany do zapewnienia poczucia bezpieczeństwa. Często zobaczysz go używanego przez marki, które chcą promować poczucie zaufania do swojej organizacji i produktów. Najczęściej w firmach finansowych i technologicznych.
– Zielony: Często kojarzona z naturą, zdrowiem i spokojem, zieleń stymuluje harmonię w mózgu. Często prowadzi to do zwiększonej decyzyjności, co pozwala na podejmowanie bardziej efektywnych i terminowych decyzji. Marki zajmujące się zdrowiem i dobrym samopoczuciem oraz organizacje ekologiczne często wybierają zielony kolor w swoich logo.
– Żółty: Postrzegany jako wesoły, zabawny kolor, który wywołuje uczucie szczęścia i pozytywnego nastawienia. Często kojarzy się z zabawą, energią i witalnością. W połączeniu z czernią szybko przykuwa uwagę użytkownika i jest bardzo popularny wśród marek restauracyjnych, które starają się przyciągnąć uwagę swoich klientów i przyciągnąć ich do swojego sklepu.

Stosuj kontrast miedzy kolorami

Pracując z kolorami, spróbuj zastosować kontrast, aby zmniejszyć zmęczenie oczu i umożliwić klientom zwrócenie uwagi na określone szczegóły. Na przykład użycie jasnego pomarańczowego lub żółtego koloru często szybko przykuwa uwagę klienta. Jednak ze względu na jasność często szybko odwracają wzrok. Dodanie kontrastu do logo marki przyciągnie wzrok klientów i zatrzyma ich tam.

Jeśli potrzebujesz pomocy w zaprojektowaniu logo i promocyjnych materiałów marketingowych, nasza drukarnia może Ci pomóc! Nasz zespół pomoże Ci zaprojektować niestandardowe materiały promocyjne i druki biznesowe, aby pomóc Twojej marce odnieść sukces. Skontaktuj się z drukarnia wielkoformatowa Drukwroclaw

Co Twoje kolory mówią o Twojej marce?