pomoc

Folia błyszcząca czy matowa?

– folia błyszcząca – folia dająca widoczny, szlachetny połysk– folia matowa – nie daje efektu odbicia światła– bezbarwna – do zastosowania w warunkach jeśli zależy nam np. na zachowaniu koloru tła między grafikami

pomoc

Co to znaczy: folia monomeryczna?

Folia monomeryczna –  folia  samoprzylepna wykorzystywana w druku wielkoformatowym, przeznaczona do aplikacji na płaskie powierzchnie. Nadaje się idealnie na wszelkie powierzchnie nieposiadające wytłoczeńi zagłębień np. szyby, lustra, płyty meblowe, płyty pvc, dibond itp. Jest to najpopularniejszy, ekonomiczny materiał samoprzylepny stosowany w drukarni wielkoformatowej w reklamie  wewnętrznej i zewnętrznej.

pomoc

Folia monomeryczna

Podstawowa folia w reklamie Folia jest łatwa w aplikacji na płaskie, sztywne i równe powierzchnie, odporna na warunki atmosferyczne. W przypadku zastosowań zewnętrznych folię monomeryczną można dodatkowo zabezpieczyć przez nałożenie laminatu – dodatkowej warstwy bezbarwnej folii chroniącej wydruki  przed drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi i przed promieniowaniem UV (przed blaknięciem). Przykładowe zastosowania folii monomerycznej: naklejki na drewniany parkiet naklejki, etykiety, wklejki,…

Onet policzył
pomoc

Onet policzył

ędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz wraz z dwoma funkcjonariuszami Służby Ochrony Państwa przebywała w hotelu Malinowy Zdrój w Solcu-Zdroju. Ile taki pobyt funkcjonariuszy SOP-u mógł kosztować polskiego podatnika?

Uncategorized

Rewolucja w skokacch

Rewolucja w skokacch Coraz więcej skoczków narciarskich odchodzi od skoków w stylu V. Po 30 latach coraz modniejszy staje się styl H. – To przyszłość skoków, coraz więcej zawodników będzie go używało – słyszymy od trenerów. Wśród najlepszych polskich skoczków skacze w ten sposób – jak na razie – tylko Piotr Żyła.